تبلیغات
خداوند، نزدیک تر از... - غدیر

ابزار هدایت به بالای صفحه

خداوند، نزدیک تر از...

غدیر

سلام بر غدیر.

سلام بر غدیر جاوید كه دین الهی جز با او جاویدان نیست و رسالت پیامبر جز ابلاغ آن تمام و كامل شده نیست. سلام بر اوج همه خوبیها و نقطه كمال همه رسالتها و پایان همه نعمتها.

تبریک عید غدیر + یا علی علیه السلام

همه پیام غدیر در این جمله كوتاه خلاصه شده است كه «من كنت مولاه فهذا علیٌ مولا» هر كه من مولای اویم علی مولای اوست.یعنی هر كس ولایت مرا گردن می نهد باید بر ولایت علی (ع) نیز گردن بگذارد. هر كه به دنبال رسالت است ،باید امامت را دنبال كند. هر كه محمدی است لاجرم علوی باشد و گرنه محمدی نیست.

بیشترین تأكید در خطابه غدیر بر تداوم امامت تا ظهور مهدی آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین است. كه چندین بار و به عبارات گوناگون در آن منشور جاوید تكرار شده است.

در فرازی از آن آمده اوست غالب و پیروز بر ادیان انتقام گیرنده از ستمگران، گشاینده دژها، پیروز بر مشركان، منتقم خون شهیدان، یاور خون الهی، وارث علم نبوی، حجت باقی خداوند و ولی او در زمین، او مهدی است كه حق خداوند و هر حقی كه برای ماست خواهد گرفت. نور الهی در من و سپس در علی و سپس در نسل او تا مهدی قائم قرار داده شده است. خداوند همه سرزمین ها را در اختیار او قرار خواهد داد.

 آری، خلاصه غدیر و پیام آن امروز سر سپردن به آستان قدسی حضرت مهدی عج است و عرض دوستی و خدمت گذاری به درگاه پر جلالش و راه سپردن در مسیرش و تبعیت از رسالت و پیامش و درآمدن در زمره یاران و یاورانش.

بیایید در لحظه لحظه ی زندگی خود دقیقه ای را بدون یادش خالی نگذاریم و دست خود را از دستانش جدا نكنیم؛ كه روح غدیر،‌ اوست و مولای غدیر ما امروز مهدی (عجل) است.

اللهم عجل فرج و سهل مخرجه و اجعلنا من امثالهم و اعوانه.


 عید غدیر رو که فکر کنم بزرگترین عید مسلمان ها باشه به همه تبریک میگم.
موضوع: مناسبت ها،
برچسب ها: تبریک عید غدیر + متن ادبی، عید غدیر مبارک + متن ادبی، متن ادبی به مناسبت عید غدیر، متن ادبی به مناسبت عید غدیر+تبرک عید، من کنت مولاه فهذا علی مولا + تبریک عید غدیر، به مناسبت عید غدیر +تبریک عید، تبریک عید غدیر + پیام غدیر + من کنت مولاه فهذا علی مولا،
دنبالک ها: برگرفته از....(سایت تبیان)،

[ چهارشنبه 1 آبان 1392 ] [ 08:30 ب.ظ ] [ فا طمه ]

[ نظرات() ]